Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Nové linky leteckej spoločnosti NIKI s odletom z Bratislavy

 

Letecká spoločnosť NIKI rozširuje svoju sieť letov. Od apríla 2015 bude rakúska dcérska spoločnosť leteckého dopravcu airberlin realizovať lety z Bratislavy. Lety do Bruselu spoja „hlavné mesto Európy“ priamo s Bratislavou, zabezpečený bude tiež prístup do siete oneworld. Vďaka Bruselu bude možné využívať dopravné siete takých leteckých dopravcov akými sú American Airlines, British Airways alebo Finnair. Počas letnej sezóny budú v letovom pláne leteckej spoločnosti NIKI aj lety z Bratislavy do obľúbenej dovolenkovej destinácie Palma de Mallorca.

 

Slovensko a región Bratislava s dynamickým hospodárskym rastom získajú vďaka novým leteckým spojeniam leteckej spoločnosti NIKI napojenie na destinácie a siete dôležité pre obchodných aj súkromných pasažierov. Pozitívny vývoj v tomto regióne zvyšuje dopyt po možnosti leteckého spojenia zabezpečovaného leteckou spoločnosťou, ktorá je členom globálneho aliančného združenia leteckých dopravcov. NIKI tak bude v budúcnosti zabezpečovať pasažierom zo Slovenska nielen spojenie s takou dôležitou destináciou akou je Brusel, ale bude im zároveň umožňovať využívanie leteckých liniek svojich partnerov, leteckých spoločností a aliančných zoskupení airberlin, oneworld, Etihad Airways.

 

„Bratislava sa stane súčasťou globálnej siete leteckých dopravcov. Bude to znamenať významnú kvalitatívnu zmenu a nás, leteckú spoločnosť NIKI, teší, že sa môžeme podieľať na tomto vývoji. Dynamický hospodársky rozvoj a nárast slovenského trhu vzbudzujú náš veľký záujem a naším cieľom je, aby sme sa v Bratislave, na Slovensku, čo najlepšie etablovali,“ povedal Christian Lesjak, generálny riaditeľ spoločnosti NIKI.

 

„Naozaj ma nesmierne teší, že sa za taký krátky čas podarilo uzatvoriť partnerstvo s leteckou spoločnosťou NIKI, členom skupiny Air Berlin Group. NIKI je úspešná a skvele riadená spoločnosť s vynikajúcou reputáciou. Túto spoluprácu považujem vzhľadom na ďalší plánovaný rozvoj Letiska Bratislava za úplne zásadnú. Bratislavské letisko sa tak okrem samotného rozvoja priamych leteckých spojení s NIKI dostane prostredníctvom aliancie One World a siete Etihad Airways Group po prvýkrát v histórii do ponuky celosvetovej distribučnej siete GDS a letenku z a do Bratislavy si bude môcť kúpiť cestujúci prakticky z každého miesta na svete. To doteraz nebolo možné,“ reagoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., Ivan Trhlík.

 

Letecká linka spoločnosti NIKI (HG8992) bude každý deň, od pondelka do piatka, odlietať z Bratislavy o 6.00 hod. s príletom do Bruselu o 7.35 hod. Linka HG8993 bude odlietať z Bruselu o 8.10 hod. s príletom do Bratislavy o 9.55 hod. Večer sa z Bratislavy bude odlietať o 18.45 hod. (let HG8994), prílet do Bruselu bude o 20.20 hod. Spiatočný let HG8995 z Bratislavy do Bruselu má odlet o 20.55 hod. a pristátie v hlavnom meste Slovenska plánované na 22.40 hod. V nedeľu bude zabezpečený večerný odlet a prílet, spolu sa tak do/z Bruselu-Zaventem bude lietať 11-krát týždenne - každý deň okrem soboty.

 

Keď v júli 2016 prevezme Slovensko na pol roka predsedníctvo v Rade EÚ, bude mať krajina k dispozícii dokonalé spojenie s Bruselom, hlavným sídlom Európskej únie.

Okrem toho bude pasažierom zo Slovenska, s využitím krátkeho letu z Bratislavy do Viedne, umožnený prístup do celej siete letov zabezpečovaných leteckou spoločnosťou NIKI. Nová letecká linka z/do Bratislavy tak bude ideálne napojená v podstate na všetky dovolenkové destinácie v Grécku, ostrovy Mykonos, Skiathos, Zakynthos, Kalamata, Volos, Samos a Santorini, s necelou hodinou potrebnou na prestup vo Viedni. Pohodlne a bez dlhého prestupovania budú zabezpečované aj talianske destinácie Florencia a Catania, ako aj každodenný let z Viedne do Abú Zabí.

 

Novinku v sieti letov leteckého dopravcu NIKI predstavujú aj lety južným smerom, s priamym spojenímmedzi Bratislavou a mestom Palma de Mallorca. Každý utorok bude NIKI odlietať o 8.55 hod. z Malorky (let číslo HG2469) s príletom do Bratislavy o 11.25 hod. Let HG2468 vzlietne z Bratislavy o 12.10 hod., na Malorke pristane o 14.35 hod. Vo štvrtok a v sobotu bude odlietať lietadlo spoločnosti NIKI z Malorky do Bratislavy o 14.45 hod. (let číslo HG2469), v hlavnom meste Slovenska pristane o 17.15 hod. O 18.00 hod. vzlietne NIKI HG2468 z Bratislavy a pristane v meste Palma de Mallorca o 20.25 hod.

 

Nové lety leteckej spoločnosti NIKI si je možné rezervovať už teraz v cestovných kanceláriách alebo online na internetovej stránke flyniki.com.

 

Letecká spoločnosť NIKI je druhou najväčšou aerolinkou na letisku vo Viedni. Táto rakúska letecká spoločnosť, patriaca do skupiny airberlin, poskytuje od 20. marca 2012 vďaka začleneniu do aliancie oneworld® svojim pasažierom prístup do celosvetovej leteckej siete. V leteckej doprave medzi Rakúskom a Nemeckom sú NIKI a airberlin vďaka poskytovaniu najlepších produktov a najlepším cenám leteckým dopravcom číslo jeden.

 

airberlin je jednou z vedúcich leteckých spoločností v Európe, lieta každoročne do 171 destinácií. Táto druhá najväčšia nemecká letecká spoločnosť prepravila v roku 2013 vyše 31,5 milióna pasažierov. Vďaka strategickému partnerstvu s Etihad Airways, ktorá vlastní 29,21 % akcií spoločnosti airberlin, a členstvu v aliancii leteckých dopravcov oneworld, disponuje airberlin globálnou sieťou leteckých liniek. Letecká spoločnosť poskytujúca servis, za ktorý získala už viaceré ocenenia, zabezpečuje s 18 aerolíniami na celom svete lety pod spoločným číslom letu. Jej letecká flotila má priemerný vek päť rokov a patrí medzi najmladšie a ekonomicky a ekologicky najefektívnejšie v Európe.

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky