Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do USA

Cestujte do Los Angeles za lacné letenky

lacné letenky do usaLos Angeles je najväčšie mesto v štáte Kalifornia a druhé najväčšie mesto v USA po New Yorku. Je to prístavné mesto Kalifornie na juhozápade USA.

Los Angles je významným centrom kultúry, vedy, technológie, medzinárodného obchodu a vzdelania.  Mesto je známe produkciou populárnej zábavy, ako filmy, televízia a reprodukovaná hudba. Je tiež významná dopravná križovatka, finančné a komerčné centrum s množstvom múzeí a observatórií. Letenky do USA sú stále žiadané. U nás nájdete lacné letenky do USA po celý rok. 

 

Lacné letenky do USA od Vzlietni.sk

Lacné letenky do USA Vám ponúkajú dovolenku pri mori. Plážová oblasť je nádherným miestom, ktoré sa oplatí navštíviť. Na tomto 35 km dlhom páse oceánskeho pobrežia máte možnosť opaľovať sa v zátoke Malibu, korčuľovať sa alebo bicyklovať po cestičke smerujúcej do Santa Monica, surfovať alebo loviť ryby v Redond a Hermosa. Medzi klasické atrakcie patrí aj návšteva Venice Beach, kde sa sústreďujú nádherní ľudia a pouliční umelci.

 

Lacné letenky do San Francisca

letenky do usaLetenky do USA, San Francisco - toto mesto sa nachádza v USA a je to 4. najväčšie a najľudnatejšie mesto v štáte Kalifornia. Patrí medzi najhustejšie obývané mestá v USA. San Francisco je veľmi vyhľadávané turistami vďaka veľkému množstvu zaujímavostí a pamiatok. U nás máte možnosť získať lacné letenky do USA a San Francisca po celý rok.

 

Letenky do USA | San Francisco

Golden Gateská úžina v San Franciscom zálive poskytla miesto pre vybudovanie mesta s rovnakým názvom. Dnes spolu s ďalšími mestami na pobreží zálivu (predovšetkým s San Jose a Okland) tvorí 6 miliónovú aglomeráciu.

San Francisco je významnou dopravnou križovatkou, s mestami Berkeley a Oakland ho spájajú mosty, ale taktiež Bart - podzemná dráha. Nachádza sa tu aj letisko. San Francisco je zároveň hlavnou námornou centrálou severnej Kalifornie.

 

Verejná doprava

Doprava v San Franciscu je na vysokej úrovni. Môžete si vybrať spomedzi mnohých dopravných prostiedkov práve ten, ktorý vám najviac vyhovuje: trolejbusy, autobusy, metro, cable cars (električky ťahané lanom, poskytujú najlepší výhľad na mesto, light rail a trajekty.

 

Letenky do USA - San Francisco | North Beach

lacné letenky do usaLacné letenky do USA ponúkajú spoznať napríklad aj  štvrť North Beach, ktorá ponúka návštevníkom pohľad na beatnikov minulosti a miesta talianskeho dedičstva. Zatiaľ čo tu nájdete mnoho talianskych reštaurácií rôznej kvality, môžete obdivovať tunajšiu architektúru, dokonca aj spáliť nabrané kalórie prechádzkou z Telegraph Hill na Coit Tower.

Tam si môžete vychutnať krásny výhľad
na mesto a celý záliv, samozrejme ak vám to dovolí povestná hmla, ktorá často zakrýva celé mesto.Neďaleký bar Vesuvio bol jedným z najobľúbenejších Jacka Kerouaca.

Je stále povestný nočným životom.North Beach patrí medzi najstaršie časti mesta a Geary Street, ktorá je najstaršou ulicou v meste.

 

San Francisco | Sutro Tower

Najvyššia budova v San Franciscu sa vďaka svojej výške a architektúre stala dominantou mesta. Kontroverzný vysielač na vrchu Mount Sutro je vďaka svojej výške – 299 metrov dôležitou súčasťou panorámy mesta. Sutro Tover je v čase povestnej hmly v meste jedinou viditeľnou časťou. No nie vždy boli obyvatelia San Francisca obrovi nad mestom naklonení. Práve naopak, dnes si však Frisco bez Sutro Tower nevedia predstaviť.

 

Pozemná lanovka v San Franciscu | Letenky do USA

letenky do usaSan Francisco je naozaj netypické americké mesto. Mesto bolo postavené na kopcovitom teréne a aj preto museli byť pre potreby verejnej dopravy použité netradičné prostriedky. Okrem typickej dopravy akú poznáme z 
iných veľkomiest ako metro, moderná električka, trolejbusy, či autobusy, no najznámejšou formou verejnej dopravy je pozemná lanovka. Cable car je jedným      zo symbolov mesta.

Je to jedna z najobľúbenejších atrakcií mesta. 
Je to posledná lanovka takéhoto typu a unikátom ju robí aj zápis na zoznam historického dedičstva USA.

Rezervujte si u nás lacné letenky do USA a máte možnosť spoznať USA ešte výhodnejšie.

 

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky