Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Toronta

Cestujte do Kanady s letenkami do Toronta

Letenky do TorontaToronto je hlavné mesto Ontária a najväčšie mesto Kanady. Žije tam viac ako 2,5 milióna obyvateľov.  Leží na brehu Ontárijského jazera.

Je zaraďované medzi najlepšie miesta pre život a podľa UNESCO patrí medzi najpestrejšie mesto na svete. Za návštevu stoja Niagarské vodopády. Mesto Vám ponúka svoje čisté a životom pulzujúce prostredie, množstvo trhov, barov, reštaurácií a drsné pobrežie Atlantiku. Toto všetko Vám ponúkajú letenky do Toronta, rezervujte si Vaše už dnes.

Názov Toronto pravdepodobne pochádza zo slova indiánskeho kmeňa Mohawk tkaronto, čo znamená tam kde stromy rastú vo vode.

Letenky do Toronta so Vzlietni.sk

Toronto je známe svojimi divadlami a herectvom. Nájdeme tu  baletné a tanečné skupiny, opery a  symfonické orchestre. Distillery District je pešia zóna, kde sa nachádzajú butiky, galérie, reštaurácie a pivnice najznámejší je Mill Street Brewery. Konajú sa tu tiež festivaly. Toronto navštívi ročne okolo 4 milióny turistov. 

Počas turistickej sezóny a počas najväčších festivalov sa oplatí rezervovať si izbu vopred. Väčšina hotelov má sídlo v mrakodrapoch. Za posledné obdobie bolo otvorených viacero  boutique hotelov, ktoré existujúcu ponuku oživili. Ceny závisia od veľkosti izieb a taktiež aj od dĺžky pobytu. Vo všeobecnosti izba v centre stojí okolo 120 CAD na noc. Lacnejšie je ubytovanie v štýle Bed & Breakfast v penziónoch,  ale mnoho z nich nie je situovaných v centre mesta. Na našich stránkach si môžete rezervovať ubytovanie a letenky do Toronta za najlepšie ceny.

Turistické zaujímavosti | Letenky do Toronta

Anshei –  klenot ruskej neorománskej architektúry, bude po reštaurovaní ozajstným pokladom, atrakciou je tiež číre jedlo podávané zadarmo v piatok večer.

Ford York – pevnosť postavili na obranu mesta pred Američanmi. V lete ju obývajú vojaci v tradičných uniformách.

Bata Shoe Museum – múzeum vystavuje viac ako 10 000 exponátov topánok od francúzskych čižiem z 19. storočia, cez mokasíny kanadských Indiánov, po moderné páry topánok Eltona Johna alebo Pabla Picassa.

Gardiner Museum of Ceramic Art – vynikajúca zbierka keramiky a porcelánu. Môžete tu nájsť anglický čajový porcelán, taliansku renesančnú majoliku, keramiku amerických Indiánov, čínsky porcelán...

Amsterdam Brewing Co – je najstarším z mestských mikro-pivovarov. Bol založený v roku 1986. Medzi najlepšie špeciality patria ležiak Dutch Amber, sezónny Spring Bock brew a ľahšie pšeničné pivo Summer Wheat Beer či britký Nut Brown Ale.

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky