Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Ríma

Letenky do RímaLetenka Rím, Taliansko

Rím je obľúbenou turistickou destináciou najmä vďaka svojej histórii a prekrásnym architektonickým pamiatkam. Letenky do Ríma si môžete rezervovať počas celého roka aj za cenovo zvýhodnené letenky Rím last minute.

Rím je hlavné mesto Talianska, provincie Roma a oblasti Lazio. Žije tam približne 2 827 000 obyvateľov. Rím je dôležitým uzlom leteckej, železničnej a cestnej dopravy, a takisto aj významné burzové a obchodné stredisko. Je známe ako medzinárodné centrum módy a filmovej tvorby. V Ríme sídli množstvo rozmanitých, prvotriednych a svetovo uznávaných kultúrnych inštitúcií. Na ľavom brehu rieky Tibera, ktorá kľukato preteká  mestom zo severu na juh a je preklenutá  asi 25 mostmi, sa nachádza 7 vrchov, na ktorých bol starý Rím postavený. Stredoveký Rím bol vo svojom vývine poznačený kresťanstvom, ktorého začiatky tu siahajú do polovice 1. storočia. Politicky klesol Rím na úroveň provinčného mesta v roku 330 za vlády Konštantína Veľkého. 

 

Rezervujte si letenky do Ríma za skvelé ceny

Cisárska rezidencia sa premiestila do Byzancie a Milána. Rímska Campagna spustla a od pobrežia do vnútrozemia sa šírila malária. Búrlivé sťahovanie národov, najmä spustošenie Ríma Gótmi pod vedením Alaricha, prinieslo ďalší úpadok. Rím zachránila pred úplným zánikom tradícia veľkých bojov a víťazstiev kresťanstva, ktoré sú nezmazateľne späté s týmto mestom. Rím bol už v staroveku nazývaný Večným mestom. Bol pol druha tisícročia kultúrnym stredobodom Európy a dejiskom významných historických udalostí. Bol prvým veľkomestom Rímskej ríše a neskôr svetskej moci pápežov. Začiatkom 2. storočia v dobe rozkvetu rímskeho cisárstva malo mesto vyše milióna obyvateľov. Tu vznikla rímskokatolícka cirkev, jedno z najmocnejších náboženských spoločenstiev sveta.

Letenka do Ríma je teraz v ponuke od cestovnej kancelárie Vzlietni.sk. Rezervujte si letenky do Ríma už dnes a splňte si tak sen o vytúženej dovolenke v starobylom, romantickom meste Rím.

 

Letenky Rím | Turistické zaujímavosti 

Letenky do RímaAURELIÁNSKY MÚR

Tento múr je 19 km dlhý, postavený z pálených tehál s vežami a bránami, ktorý dal postaviť okolo mesta cisár Aurelián. Dodnes je na dlhých úsekoch zachovaný, aj napriek tomu, že bol už od 5. storočia, odkedy bol postavený, veľakrát reštaurovaný. Až v novoveku sa Rím rozšíril za jeho hranice. Jeho hlavné brány sa nachádzajú na severe. 

PIAZZA VENEZIA  

Na južnom konci Via del Corso sa nachádza Piazza Venezia, dopravné centrum Ríma. Na západnej strane námestia stojí Palazzo Venezia, kedysi opevnená budova, predtým sídlo benátskeho a rakúsko-uhorského vyslanectva vo Vatikáne, a dnes je z neho múzeum. 

NÁRODNÝ PAMÄTNÍK VIKTORA EMANUELA II.   

Tento mohutný Národný pamätník sa nachádza na južnej strane Piazza Venezia, a je postavený z bieleho brescinského vápenca. Stavba symbolizuje znovuzjednotenie Talianska, ktoré sa začalo stavať v roku 1885 podľa návrhu grófa Guiseppe Sacconiho a v roku 1911 bola stavba ukončená. Je najväčším a najpompéznejším spomedzi všetkých talianskych pamätníkov. Je dlhý 135 metrov a široký 130m. Jeho výška je 70 metrov. Nad veľkým vonkajším schodiskom vidíme Altare della Patria – je to hrob neznámeho vojaka, nad ním je 12 metrov vysoká socha kráľa Vikotra Emauela II. z pozláteného bronzu. Zhora je krásny výhľad do ďaleka.

Letenka do RímaKAPITOL 

Na juh od Národného pamätníka sa týči Kapitol, ktorý je hlavným vrchom Talianska. Campidoglio alebo Monte Capitolino, najnižší ale historicky najvýznamnejší spomedzi rímskych vŕškov. Na jeho severnom vrcholci, ku ktorému vedú zo západu schody, stojí na mieste hradu a kapitulského Junoninho chrámu kostol Santa Maria in Aracoeli. Na južnej strane nadväzuje na kostol Kapitulské múzeum, kde sa nachádza mestská zbierka antických sôch. 

COLOSSEO 

Letenky Rím ponúkajú aj spoznávanie jednej z najslávnejších stavieb sveta - Colosseo. Letenky do Ríma nájdete na stránkach Vzlietni.sk

Koloseum je so svojimi presne rytmizovanými proporciami bolo aj stále je symbolom veľkosti Ríma. Má elipsový pôdorys. Vonkajšia strana je postavená z travertínových kvádrov, a vo vnútri bol použitý aj tuf a tehly. 

Letenky RímLATERÁN 

Lateránsky palác bol po stáročia sídlom pápežov. S palácom sa spája Lateránska bazilika. Od Kolosea vedie Via di San Giovanni in Laterano na juhovýchod do oblasti Laterána. 

PANTEON 

Panteon je najviac zachovaná stavba z čias rímskej antiky. Dal ju postaviť Marcus Vipsanius Agrippa v roku 27 pred n. l. Pôvodne slúžil ako chrám, neskôr bol viackrát obnovovaný. V jeho predsieni sa nachádza 16 antických vysokých žulových stĺpov, vchod tvoria mohutné dvojkrídlové dvere obité bronzom, takisto ešte antické. Mohutná rotunda s kupolou, osvetlená iba zhora, okrúhlym otvorom o priemere 9m (oko), sa pokladá za vrcholné dielo rímskeho staviteľského umenia.

 

Spoznávajte svet s letenkami do Ríma 

Letenka RímVatikánske mesto, po taliansky Stato della Citta del Vaticano, leží na pravom brehu Tibera. Je sídlom pápeža, jeho suverénne štátne územie v hraniciach Ríma, ktoré vzniklo ako náhrada za cirkevný štát, ktorý bol zrušený v roku 1870. Mussolini uzavrel 11.02.1929 so Svätou stolicou Lateránsku zmluvu, podľa ktorej taliansky štát uznáva pápežovu suverenitu v medzinárodných vzťahoch a Vatikánske mesto ho pokladá za jeho výlučné výnosné územie.

K vatikánskemu mestu patrí námestie Sv. Petra, chrám sv. Petra, Vatikán a pápežské záhrady. Žije tam zhruba 400 obyvateľov. Vatikán má právo raziť vlastné mince, má vlastnú poštu a dokonca vlastnú rozhlasovú stanicu. Okrem toho vlastný autopark, železničnú stanicu a pristávaciu plochu pre helikoptéry. Vatikán má žlto-bielu zástavu, skladá sa z dvoch pozdĺžnych pruhov, na bielej časti má znak z dvoch skrížených kľúčov pod pápežskou korunou.

Letenka Rím Vám zaručí jednu z najkrajších spoznávacích dovoleniek, aké si môžete priať. Letenky Rím nájdete v ponuke spoločnosti Vzlietni.sk. Rezervácia letenky do Ríma je rýchla a jednoduchá, prostredníctvom online rezervácie. V cestovnej kancelárii Vzlietni Vám však radi poradia aj telefonicky. 

 

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky