Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Paríža

Letenky do Paríža

letenky do parížaParíž je križovatkou Francúzska a jednou z najdôležitejších križovatiek sveta. V súčasnej dobe patrí ako politické, administratívne, ekonomické a kultúrne centrum medzi najväčšie a najvýznamnejšie veľkomestá. 

Je typickým príkladom hlavného mesta, ktoré je protipólom života v krajine; Londýn, Tokio alebo Rím a mnoho ďalších metropol nehrajú vo svojich štátoch tak dôležitú úlohu, ako je tomu v prípade Paríža takmer vo všetkých oblastiach. Letenky do Paríža si teraz môžete zakúpiť online na stránkach vzlietni.sk

 

Lacné letenky do Paríža

Pod názvom Paríž dnes chápeme nielen mesto Paríž s nezameniteľným historickým centrom, ale aj rozsiahlu aglomeráciu s plochou 1 900 km štvorcových a 8,5 miliónmi obyvateľov; každý šiesty Francúz je parížan alebo žije na predmestí hlavného mesta.

Francúzske mestá, ktoré nasledujú v počte obyvateľov za Parížom, LyonomMarseille sú sedem až osem krát menej ľudnaté. V parížskej aglomerácii žije viac ako štvrtina všetkého mestského obyvateľstva Francúzska. Táto prevaha, ktorú nenájdeme takmer nikde inde na svete, má veľký vplyv na život a ekonomiku celej krajiny.  Spoznajte túto čarovnú krajinu za lacné letenky do Paríža v ktoromkoľvek ročnom období.

 

Paríž | História

letenky do parížaParíž vznikol podľa starého galského kmeňa Parisiov. Starí Rimania nazvali Paríž Lutetia Parisiorum - slovo lut znamená močiar a par znamená loď, čln. Mesto sa tiahne na troch pahorkoch : Ménilmontant, Montmartre a Butte Sainte Genevieve.

Pôvodné centrum mesta sa nachádzalo na ostrove zvanom Lĺle de la Cité, ktoré sa vytvorilo v toku rieky Seina pretekajúcej Parížom. Na tomto ostrove sa okolo roku 300 pre naším letopočtom usadil kelstký kmeň Parisii. Všetci neskorší vládcovia mesta prenechali kúsok zo svojej doby a ideí tejto metropole nad Seinou. 

 

Lacné letenky do Paríža pre dvojice

Paríž to nie je len hlavné mesto zamilovaných, ale patrí aj k jedným z hlavných svetových miest gastronómie. Hovorí sa, že láska prechádza žalúdkom. Toto nádherné mesto ponúka či už zamilovaným alebo gurmánom, alebo zamilovaných gurmánom úžasný zážitok. 

Lacné letenky do Paríža zaručujú skvelú dovolenku za priaznivé ceny. Ak ste ešte nenavštívili túto romantickú krajinu, rezervujte si lacné letenky do Paríža v našej cestovnej kancelárii už dnes.

Paríž vám zaručí vašu dovolenku snov. 

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky