Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Manchestru

Manchester

Letenky do Manchestru - VzlietniManchester je historicky významné anglické mesto, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti  Anglicka. Manchester je centrom umenia, vysokoškolského vzdelania a obchodu, no je tiež známe pre všetkých fanúšikov športu, so svojimi futbalovými klubmi Manchester United a Manchester City, a kriketovým klubom Lancashire County Cricket Club. Historické centrum mesta je na zozname pamiatok chránených UNESCO.

Aj keď sa mesto nachádza na mieste, kde je podnebie vlhké s daždivým počasím, stále je to obľúbené a charizmatické mesto pre víkendové pobyty a dovolenky. Letenky do Manchestru za výborné ceny nájdete na stránkach spoločnosti Vzlietni.

Letenky do Manchestru ponúkajú najlepšie atrakcie zdarma

Stačí si rezervovať vaše letenky do Manchestru prostredníctvom nášho online bookingu a dovolenka v Manchestri môžete byť vaša. V lete vám toto mesto ponúkne okrem iného aj skvelé festivaly a iné atrakcie plné zážitkov.

Múzeum vedy a priemyslu – replika kanalizácie a exponáty ilustrujúce priemyselnú a vedeckú históriu Manchestru. Je to obdivuhodné múzeum, ktoré sa nachádza uprostred zvyškov najstaršej vlakovej stanice s tými, čo prežili, na svete.

Letenky do Manchestru - VzlietniCastlefield – je to prvý Britský park mestského dedičstva (Urban Heritage Park), ktorý ponúka množstvo kanálov a železničných mostov, pevnosť rímskej éry a Múzeum vedy a histórie. V Manchestri je dobrý výber barov a reštaurácií a veľa možností pobrežných prechádzok.

Ľudové historické múzeum – nachádza sa na ľavom brehu mesta. V tomto múzeu nájdete prehliadku histórie robotníkov. Program exhibície zahŕňa aj zbierkou „Unášaní“ – je to zbierka fotografií, ktoré dokumentujú viac ako 100 rokov protestov po celej Británii od volebného práva žien až k baníckemu štrajku.

Knižnica John Rylands – skutočný klenot z mestských starších budov je práve táto knižnica.               Je to malé majstrovské dielo viktoriánskej gotiky uprostred obchodov a kancelárskych budov. Z vonku vyzerá táto stavba ako stredoveký kostol s vežami a oknami, čo príde ako prekvapenie, že        má sotva 100 rokov. Vo vnútri nájdete bludisko zaprášených kníh lemujúcich izby a pôvodný fragment Starého zákona.

Vojnové múzeum (The Imperial War Museum North) – toto múzeum sa predovšetkým zameriava na ľudské náklady vojny v 20. a 21. storočí. Jedna výstava od Seana Suttona zobrazuje skúmanie života Odette Hallowes, čo bola hrdinka druhej svetovej vojny, a fotografické záznamy z 20. výročia pádu Berlínskeho múru.

Letenky do Manchestru

Whitworth - ak túžite spoznať mesto Manchester z umeleckého hľadiska, navštívte galériu Whitworth. V tejto galérii nájdete historické i súčasné zbierky svetových umelcov. Galéria sa nachádza pri krásnom parku, ktorý ponúka skvelé reštaurácie a kaviarne.

Kláštor Manchester – bol navrhnutý Edwardom Puginom a postavený v rokoch 1863 – 1867. Tento nádherný kus cirkevnej architektúry, ktorý bol pôvodne kláštor sv. Františka, slúži ako fokus pre miestne komunity už viac ako storočie. Dnes slúži najmä na koncerty, svadby a konferencie a konajú sa tam pravidelné prehliadky.

Letenky do Manchestru si môžete rezervovať veľmi ľahko na stránke spoločnosti Vzlietni. Letenky do Manchestru na www.vzlietni.sk

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky