Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Madridu

Madrid, Španielsko

Letenky do MadriduTretím najväčším mestom v Európe a  zároveň hlavným mestom Španielska je Madrid. Žije tam viac ako 3 milióny obyvateľov. Rozprestiera sa na rieke Manzanares v centrálnej časti Španielska. Madrid je sídlom WTO, Svetovej organizácie pre cestovný ruch, a zároveň je kultúrnym centrom s veľkým množstvom múzeí, a taktiež v meste sídlia viaceré svetoznáme futbalové kluby. Najznámejší futbalový klub je Real Madrid. Barokové námestie Plaza Mayor je považované za jedno z najkrajších námestí v Španielsku. S letenkami do Madridu od spoločnosti Vzlietni, môžete spoznávať túto krajinu výhodne a lacno.

Lacné letenky do Madridu na Vzlietni.sk

Španielsko je síce najteplejšou krajinou Európy, ale zároveň aj najsuchšou. Hlavná turistická sezóna je od jari do jesene, a priemerná teplota v lete sa pohybuje okolo 41 stupňov, v zime je to okolo 13 stupňov Celzia. Množstvo študentov v tomto meste prispieva k nočnému životu a k živšej atmosfére.

Letenky do Madridu patria kakždoročne, pravidelne medzi najvyhľadávanejšie online letenky. Na našich stránkach www.vzlietni.sk si môžete zakúpiť letenky do Madridu za výborné ceny prostredníctvom online rezervácie.

Dovolenka a letenky do Madridu ponúkajú turistické zaujímavosti:

Letenky do BarcelonyPalacio Real Kráľovský palác je oficiálne sídlo kráľa Španielska, Juan Carlos, no nebýva tam. Hoci tam bola kráľovská rezidencia nejakého druhu na tomto mieste tisíc rokov, súčasná budova sa datuje do osemnásteho storočia. Kráľovský palác v barokovom štýle má približne tri tisíc sál. Za najkrajšie sa pokladajú Stĺpová hala, a Trónska sála.

Plazo Mayor Kamenné nádvorie v centre Madridu, na ktorom sa kedysi predával exotický tovar, dnes je označované ako námestie, kde hlavne večer tam to  žije zábavou. Toto námestie je obľúbené u turistov ale aj u miestnych.  Symetrické obdĺžníkové námestie ponúka jednotnú architektúru, veľmi podobnú súčasnej Place des Vosges v Paríži.

Estadio Santiago Bernabéu futbalový stánok klubu Real Madrid, je nazvaný podľa klubového prezidenta Santiaga Bernabéua. Turisti si môžu pozrieť aj samotný štadión.

Významné múzeá Museo del Prado, Thyssen-Bornmisza, Museo Reina Sofia. Museo del Prado je hlavné španielske národné múzeum umenia, umiestnené v centre Madridu. Predstavuje jednu z najlepších svetových zbierok európskeho umenia, od 12. storočia do začiatku 19. storočia, založená na bývalej španielskej kráľovskej zbierke. Je to nepochybne najlepšia zbierka španielskeho umenia. Thyssen-Bornmisza je jedna z najpozoruhodnejších súkromných zbierok prevažne európskeho umenia vo svete. Museo Reina Sofia je národné múzeum Španielska umenia 20. storočia. Centrálna budova múzea bola kedysi v 18. storočí nemocnica. Rekonštrukcia bola vykonávaná od roku 1980 a od roku 1988 boli niektoré časti múzea otvorené pre verejnosť. 

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky