Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Holandska

Letenky do Holandska, Amsterdam

Letenky do HolandskaHolanďania vedia robiť výborný marketing, takže množstvo vecí a pojmov si návštevníci spájajú práve s Holandskom: tulipány, oranžovú farbu, dreváky, veterné mlyny, syry, zdvíhacie mosty, nezastreté okná, toleranciu... So všetkým vymenovaným sa tam môžete stretnúť a nemalú popularitu a príchuť zakázaného, tam majú takzvané „coffeeshopy“ - aj keď len málokto vie o nich celú pravdu. Letenky Holandsko ponúkajú dovolenku plnú dobrodružstiev a nezabudnuteľných zážitkov. Prijmite niekoľko tipov na pamiatky a oblasti mesta:

Holandsko - Ak chcete vidieť a zažiť najkrajšie zóny s kanálmi, tak tie sú hlavne okolo rieky Amstel (rieka pramení pri hoteli de L´Europe hneď vedľa Kvetinového trhu). Predovšetkým však choďte na západ od Amstelu, potom do oblasti západne od Kráľovského paláca, špeciálne krásna je štvrť Jordaan. Tá má vďaka svojej prevažne študentsko-umeleckej komunite a menšej turistickej návštevnosti autenticky uvoľnenú atmosféru a svojskú poetiku.

Letenky Holandsko ponúkajú počas pekných dní a hlavne cez víkendy pekné (hoci aj celodenné) „predstavenie“ o životnom štýle obyvateľov Amsterdamu v známom Vondelparku. Až tam si naplno uvedomíte jedinečnú atmosféru najetnickejšieho mesta Európy. Často ju ešte zvykne umocniť živé koncertovanie v komornom amfiteátri Vondelparku.

Milovníci secesie (art-deca, jugendtilu, modern artu, art nouveau...) by iste nemali vynechať už spomenutý Americký hotel pri Leidseplein a takisto pôvabné divadlo Pathé Tuschinski na Reguliersbreestraat 26-28 – v súčasnosti kino.

Letenky Holandsko zaručia dovolenku plnú dobrodružstiev

Letenky HolandskoFanúšikovia futbalu si určite pridajú do zbierky štadiónov aj jeden z tých najskvostnejších s názvom ArenA – patriaci Ajaxu. „Pivní skauti“ zas nemôžu vynechať návštevu impéria Heineken. Nielen svedkovia nezabudnuteľných šesťdesiatych rokov si zvyknú aspoň zvonka obzrieť hotel Inter Continental Amstel, v ktorom v roku 1969 prebiehala veľmi inšpiratívna forma protestu Johna Lennona a Yoko Ono proti vojne vo Vietname – takzvaný Bed-In.

Úplne všetci návštevníci Holandska a špeciálne Amsterdamu sa však môžu aj zblázniť z počtu a nekonečnej ponuky etnických kuchýň! Rozhodne je aj veľmi kvalitná, lebo je často autentická a iba málokedy, či na výslovné prianie, sa zvykne meniť. V Holandsku vedia senzačne pripravovať aj ryby, hoci taký haring je vlastne surový a iba jemne marinovaný, v každom prípade ale fantasticky chutný. Lahôdkami, neporovnateľnými s našimi, sú údené makrely, úhory či v cestíčku smažené kúsky bielych rýb kibbeling - aj s kopcom majonézy, prirodzene. Nájdete ich aj v obyčajných bufetoch.

Amsterdam má aj jednu špeciálnu špičkovú atrakciu, ktorá býva veľmi navštevovaná predovšetkým počas daždivých dní. Kým v iných mestách máte počas veľmi nepriaznivého počasia často možnosť zájsť maximálne tak do obchodných centier alebo zostať v hoteli, Amsterdam má v tesnom susedstve letiska Schiphol najväčšiu burzu kvetov na svete Aalsmeer Bloemenbeurs. Ročne sa tam vydraží okolo dvanásť miliárd rezaných kvetov!

Burza v Aalsmeeri nie je však jediné miesto o kráse kvetov - vyberte sa do každoročne najkrajšej jarnej záhrady sveta –  Keukenhof, alebo na megavýstavu Floriade s periodicitou konania každých desať rokov. Ak však chcete za hodinu absolvovať vysokú školu o logistike, tak Aalsmeer Bloemenbeurs je tým najideálnejším miestom.

Holandský vidiek je lahôdka, ktorú si obľúbite navždy

Farmy s ukážkou výroby syrov a drevákov (a možnosťou nákupu), veterné mlyny, či túry na bicykloch alebo lodiach môžete absolvovať na viacerých miestach, ale prekrásne mestečko Volendam je len jedno! Leží iba 17 km od Amsterdamu, takže na jeho návštevu stačí hoci aj poldeň, podobne ako na prekrásny syrový trh v Alkmaari (najväčší a najstarší na svete). Vždy v piatok sa tam na námestí koná návrat do Nizozemska vo svojom zlatom 17. storočí s ukážkou dobového obchodovania.

Deti môžete zobrať do perfektného vodného areálu Duinrell pri Haagu, priamo v Haagu je však ďalší špičkový ťahák Madurodam. Zmenšeniny najrozličnejších holandských stavieb, mestských celkov či prírodných krás, sú tam predstavené v mimoriadne vkusnom „balení“ - a určite potešia aj dušu dospelákov. Prechádzka po nábrežnej promenáde (tristometrové mólo) v mestskej časti Haagu Scheveningen je už iba logickým ukončením dňa. A ak zatúžite po niečom veľmi špeciálnom, môžete si ísť zalyžovať do lyžiarskej haly SnowPlanet iba kúsok za Amsterdamom. Toto všetko môžete zažiť na vlastnej koži, ak si rezervujete letenky do Holandska so spoločnosťou Vzlietni.sk

Letenky Holandsko

Letenky do Holandska vám ponúkajú rôzne prekvapenia  a zážitky. V amsterdamských pub-och bývajú nad výčapným pultom často zavesené lesklé lodné zvony so zvodným pleteným lanom – rukoväťou. Turistov neobyčajne priťahujú a niektorí neodolajú, potiahnu a zazvonia. Chyba! Znamená to, že v tom momente musíte zaplatiť rundu všetkým prítomným v pube. Rezervujte si vaše letenky do Holandska na Vzlietni.sk

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky