Vytvoriť profil Moj profil
Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:30 telefón: 00421 2 5296 3113
Zaregistrujte sa do nášho newslettra
mail:

Letenky do Bristolu

Bristol

Bristol - vzlietniBristol je mesto nachádzajúce sa v Anglicku pri rieke Avon. Bristol je tretí najväčší prístav Anglicka  pre námorné lode. V meste Bristol môžete navštíviť množstvo atrakcií, univerzity, múzeá a pamiatky z 12. – 16. storočia. Mesto bolo založené v 10. storočí ako stredisko obchodu. Bristol môžete spoznať veľmi jednoducho. Stačí si rezervovať letenky do Bristolu od cestovnej kancelárie Vzlietni

Z Bristolu sa veľmi jednoducho dostanete aj do iných známych anglických miest, ako aj do hlavného         mesta - Londýn. Do Londýna sa najrýchlejšie dostanete prostredníctvom vlaku, cesta trvá len 1 h 38 min. Iba hodinku cesty od Bristolu sa nachádza aj známa kamenná stavba Stonehenge, ktorá bola postavená v mladšej dobe kamennej a používaná do doby bronzovej. Táto stavba slúžila aj ako slnečné hodiny, ktoré sú najstaršie na svete.

Najznámejšie atrakcie:

Múzeum „M Shed“ je bezpochyby jedna z hlavných atrakcií, ktorá ponúka skutočný pohľad od koreňov tohto mesta. Keď budete prechádzať týmto moderným múzeom, budete počuť hlasy Bristolských obyvateľov rozprávajúcich ich jedinečné životné príbehy. V múzeu sa nachádza aj klasický poschodový autobus „double-decker“, ktorý môžete preskúmať aj zvnútra. V jednej miestnosti sa nachádza obrovská podlaha s mapou mesta. Na vstup do tohto múzea môžete prispieť dobrovoľným vstupným.

Letenky do Bristolu - vzlietni.skBrunel SS Great Britain – objavovanie tohto krásneho zrenovovaného, viktoriánskeho, zaoceánskeho parníka je skutočným zážitkom. Je to prvá železná, parou poháňaná oceánska loď na svete, ktorá bola postavená v Bristole mužom menom Brunel, a zahájená bola v roku 1843. Táto loď zaujme niečím každého bez ohľadu na vek. Môžete si tam vybrať aj zvukový sprievod, ktorý vás na vašej ceste bude sprevádzať. Vstupenka na túto atrakciu je platná celý rok.

At-Bristol – ak vás zaujíma veda, určite si nenechajte ujsť návštevu tohto centra. At-Bristol vyhralo cenu za najlepšie vedecké centrum. Nájdete tam stovky exponátov a interaktívnych aktivít, napr. môžete sa na chvíľu stať animátorom, vytvoriť si vlastnú TV show, nakŕmiť kostru a zistiť ako jedlo prechádza telom, môžete preskúmať ľudský mozog, dozvedieť sa niečo o nočnej oblohe, a omnoho viac. Na takúto návštevu len tak ľahko nezabudnete.

Pre obľúbencov histórie, odporúčame navštíviť Katedrálu Bristol. Na tomto mieste sa nachádzal kostol už od stredoveku, kedy bolo založené opátstvo sv. Augustína, rok 1148. Kostol bol rekonštituovaný v roku 1539, zničený, a zvyšky budovy tvorili začiatky katedrály. V súčasnej dobe sa môže pochváliť nádhernou architektúrou a úžasným interiérom.

Letenky do Bristolu

Letenky do Bristolu vám ponúkajú aj iné zaujímavosti ako prechádzku na kopec „Brandon Hill“, odkiaľ môžete vidieť mesto ako na dlani; môžete sa prejsť na most „Clifton Suspension Bridge“, ktorý je starý 150 rokov; navštíviť „Bristol Aquarium“, či „Bristol ZOO Garden“.

Ubytovanie a letenky do Bristolu nájdete online, na stránkach spoločnosti Vzlietni, veľmi rýchlo a jednoducho. Pre viac informácií navštívte www.vzlietni.sk

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky

Letenky  -  Letenky Online  -  Lacné letenky -  Víza do Ruska  -  Letenky do Austrálie  -  Letenky do USA  -  Letenky do Kanady  -  Letenky do Thajska  -  Letenky do Dubaja  -  Letenky na Floridu  -  Letenky do Francúzka  -  Letenky do New Yorku  -  Letenky do Paríža  -  Letenky do Amsterdamu  -  Letenky do Anglicka  -  Letenky do Barcelony  -  Letenky do Holandska  -  Letenky do Ríma  -  Letenky do Toronta  -  Letenky do Vancouveru  -  Letenky do Madridu  -  Letenky do Bangkoku  -  Letenky do Sydney  -  Letenky do Bristolu  -  Letenky do Chicaga  -  Letenky do Liverpoolu  -  Letenky do Manchestru  -  Letenky do Nice  -  Letenky do Birminghamu  -  Letenky do Tampy  -  Letenky do Montrealu  -  Letenky do Seatlu  -  Letenky do Calgary  -  Letenky do Austinu  -  Letenky do Denveru