Vytvoriť profil Moj profil
Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:30 telefón: 00421 2 5296 3113
Zaregistrujte sa do nášho newslettra
mail:

Letenky do Bangkoku

letenky do bangkokuBangkok

Bangkok je hlavné a najväčšie mesto Thajska. Má približne 8 450 000 obyvateľov. Mesto sa rozkladá hlavne na východnom brehu rieky Čhauphrajá (Chao Phraya).

Je jedným z najrýchlejšie rastúcich miest v juhovýchodnej Ázii. Patrí k jedným z najobľúbenejších turistických destinácií. Ročne ho navštevujú tisíce turistov a cestovateľov. Aj Vy máte možnosť navštíviť toto úžasné mesto. Môžete si rezervovať Vaše letenky do Bangkoku už teraz za výhodné ceny.

 

Letenky do Bangkoku

Bangkok začal ako malé obchodné centrum a prístav, nazývaný Bang Makok, ktoré slúžilo hlavému mestu Ayutthaya, krajiny vtedy známej ako Siam. Novým hlavným mestom sa staloThonburi (dnes časť Bangkoku). Názov Bangkok dnes pripomína jeden okres Thonburi, no väčšina cudzincov ho používa pre celé mesto. Letenky do Bangkoku Vám zaručia dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov.

 

Výhodné cestovanie pre každého 

Cestujte do Vašich obľúbených dovolenkových destinácií výhodnejšie. Rezervácia prostredníctvom cestovnej kancelárie Vzlietni ponúka letenky za výborné ceny a rezerváciu ubytovania podľa Vašich požiadaviek. Na Vzlietni.sk nájdete letenky do Bangkoku a iné zaujímavé destinácie za výhodné ceny po celý rok. Rezervujte si tú Vašu letenku už dnes. 

 

Letenky do Bangkoku | Zaujímavosti

Grand Palace a Wat Phra Kaew –  Tieto miesta budia rešpekt vo všetkých, ktorí vkročili na ich svätú pôdu. Bol postavený v roku 1782. Aj po 150 rokov, počas ktorých slúžil ako domov Thajských Kráľov a kráľovského dvoru, má Grand Palace stále návštevníkov, ktorých ohúri svojou detailnou  architektúrou. Wat Phra Kaew skrýva Phra Kaew Morakot (smaragdový Buddha), ktorý je vyrezaný z jedného kusu smaragdu.

Chinatown (Yaowarat) – Čínska štvrť je plná farieb, je exotická a dokonca príjemne chaotická oblasť. Pravdepodobne sa tu nachádza najväčšia koncentrácia obchodov so zlatom. Počas hlavných festivalov, napríklad osláv Čínskeho nového roku, sa rýchlo šíri dynamika a duch po celej oblasti. Nemali by ste si nechať ujsť príležitosť byť ako svedok života v Čínskej štvrti Bangkoku.

Floating Market – Priekopník všetkých plávajúcich trhov, Damnoen Saduak, naďalej ponúka pravý zážitok aj napriek stále narastajúcej turistickej atmosfére. Predstavte si stovky plávajúcich drevených  lodí, každá je naložená až po okraj zeleninou, čerstvým ovocím, alebo kvetmi. Mnoho predajcov jedál grilujú na drevenom uhlí priamo na lodi. Sú  pripravení ponúknuť miestne špeciality ako "boat noodle", prípadne vynikajúce rybie špízy.

Wat Arun (The Temple of Dawn) – Impozantná silueta týčiacich sa veží Wat Arun je jednou z najuznávanejších v Ázii. Bola postavená v prvej polovici 19. storočia v antickom štýle Khmer. Vzor stúpajúceho, ozdobného, kvetinového štýlu je vynikajúci najmä zblízka. Napriek jeho kráse, Wat Arun symbolizuje vzostup obdobia Rattanakosin.

Wat Pho – Wat Pho je viac ako ležiaci zlatý budha, či thajské masáže. Vo svojom vnútre skrýva fascinujúcu zbierku nápisov, nastenné maľby, sochy, ktoré sa prelínajú do rôznych predmetov z bojov, cez archeológiu, až po astronómiu. Chrámový komplex obsahuje upravenú záhradu s  kamennými sochami, stĺpy zdobené glazúrovaným porcelánom ale aj Univerzitu tradičnej medicíny.

Chao Phraya River and Waterways – Jedna z najkrajších oblastí je nábrežie, ktoré odráža stále sa meniace scény mesta vo dne i v noci. Vodné taxíky a plne naložené ryžové člny plávajú  po rieke, na pozadí z trblietavých chrámov a luxusných hotelov. Oblasti z Wat Arun do pevnosti Phra Sumeru sú domovom pre  niektoré z najstarších osád. Najmä Bangkok Noi a jeho očarujúca atmosféra.

 

 


Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky

Letenky  -  Letenky Online  -  Lacné letenky -  Víza do Ruska  -  Letenky do Austrálie  -  Letenky do USA  -  Letenky do Kanady  -  Letenky do Thajska  -  Letenky do Dubaja  -  Letenky na Floridu  -  Letenky do Francúzka  -  Letenky do New Yorku  -  Letenky do Paríža  -  Letenky do Amsterdamu  -  Letenky do Anglicka  -  Letenky do Barcelony  -  Letenky do Holandska  -  Letenky do Ríma  -  Letenky do Toronta  -  Letenky do Vancouveru  -  Letenky do Madridu  -  Letenky do Bangkoku  -  Letenky do Sydney  -  Letenky do Bristolu  -  Letenky do Chicaga  -  Letenky do Liverpoolu  -  Letenky do Manchestru  -  Letenky do Nice  -  Letenky do Birminghamu  -  Letenky do Tampy  -  Letenky do Montrealu  -  Letenky do Seatlu  -  Letenky do Calgary  -  Letenky do Austinu  -  Letenky do Denveru