Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:00 telefón: +421 (0) 905 743 220

Letenky do Anglicka

Anglicko, Veľká Británia 

letenky do anglickaVeľká Británia je ostrov nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne, do ktorého patrí aj Anglicko. Anglicko hraničí so Škótskom a Walesom. Anglicko je jedna z najnavštevovanejších krajín v Európe. Je tu veľká koncentrácia hlavne mladých ľudí a študentov  z celého sveta vďaka rýchlemu rušnému životu a veľa možnostiam zábavy ale aj práce. Anglicko má bohatú históriu, nádhernú architektúru a iné atrakcie, ktoré nie je možnosť vidieť inde v Európe. 

Letenky do Anglicka si teraz môžete rezervovať na našej stránke, ktorá vám pomôže vybrať letenky a hotel za najlepšie ceny. 

 

Letenky do Anglicka

Ak sa vyberiete na cestu do Anglicka, jeden týždeň vám nebude stačiť na to, aby ste navštívili všetky úžasné miesta. Letenky do Anglicka môžete teraz  získať za naozaj skvelé ceny, čo vám umožňuje navštíviť túto krajinu aj niekoľko krát do roka. 

Hlavným a najväčším mestom Anglicka a Spojeného kráľovstva je Londýn. Leží na juhovýchode krajiny. Je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označované ako jedno zo 4 najdôležitejších miest na svete. Moderný Londýn tvoria dve starobylé mestá: Londýn a Westminster, ktoré sa zmenili na súčasnú metropolu. Londýn sa rozprestiera na  ploche väčšej  ako 480 km2, a žije tam okolo 7,5 milióna obyvateľov.

Letenky do Anglicka vám umožnia spoznať Londýn. Londýn patrí k  najnavštevovanejším mestám sveta. Turistické atrakcie sa nachádzajú najmä v centre Londýna. Patrí medzi nich historické City; West End a jeho známe kiná, bary, kluby, obchody a reštaurácie; Westminster s Westminsterským opátstvom, Buckinghamský palác, Clarence House, ďalej je to Vedecké múzeum, Prírodovedné múzeum, Britské múzeum, Národná galéria, galérie Tate Britain a Tate Modern, mosty London Bridge, Tower Bridge, hvezdáreň v Greenwichi a ďalšie zaujímavosti, ktorých počet sa zdá byť takmer nekonečný.

 

Zaujímavé mestá | Letenky do Anglicka

Bath - je to kúpeľné mesto. Mesto je vybudované okolo prírodných horúcich prameňovVoda z prameňov sa využívala na liečbu rôznych neduhov. Uvidíte tam starobylú anglickú architektúru a krásne zachovalé pamiatky. 

Reading - toto mesto je známe aj vďaka svojimi hudobnými a umeleckými festivalmi, ktoré sa tu konajú pravidelne každý rok. Stretáva sa tu množstvo ľudí z celého sveta. V Readingu nájdete tiež známu univerzitu alebo futbalový klub Reading FC.

Oxford - je britské univerzitné mesto. Mesto je ideálne navštíviť počas univerzitných dní otvorených dverí, kedy máte možnosť nazrieť do niekoľkých univerzít osobne. V Oxforde navštívte tiež knižnice, hvezdáreň, alebo skvostnú botanickú záhradu. Oxfordská univerzita bola založená v 11. storočí a je najstaršou univerzitou v anglicky hovoriacich krajinách. 

Cambridge - taktiež staré univerzitné mesto. Pýši sa najznámejšou univerzitou v Európe - University of Cambridge, na ktorú sa hlásia študenti z celého sveta. 

Ak ste fanúšikom futbalu, určite vám nie sú neznáme mestá ako Manchester, Liverpool , New Castle, Londýn a iné, ktoré sú známe najmä vďaka svojimi futbalovými mužstvami. Štadióny v týchto mestách sú niekoľko krát ročne úplne vypredané. 

Stratford-upon-Avon - je to mesto, ktoré patrí pod anglické grófstvo Warwickshare. Toto mesto sa preslávilo najmä ako rodné mesto W. Shakespeara. Toto mesto ročne navštívi viac ako dva milióny turistov.

 

Lacné letenky do Anglicka

Zaujímavosti z krásneho Anglicka môžete vidieť a navštíviť aj vy teraz za priaznivé ceny. Letenky do Anglicka a ubytovanie vám pomôžeme vybrať z našich ponúk jednoducho a rýchlo.  

Letenky do Anglicka vám zaručia pobyt plný nových vedomostí a zážitkov, pobyt, či dovolenku, na ktorej sa nebudete nudiť.

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky