Vytvoriť profil Moj profil
Zákaznícky Servis
Po – Pia 9:00 – 17:30 telefón: 00421 2 5296 3113
Zaregistrujte sa do nášho newslettra
mail:

Letenky do Amsterdamu

Nezemeniteľne výstredný Amsterdam

Celkom neuveriteľné mesto! Amsterdam je všetko v jednom a zároveň je jedinečný  medzi európskymi veľko/mestami. Je mimoriadne farebný a pestrý, slobodný a voľnomyšlienkársky, tolerantný, uvoľnený, inšpiratívny, šokujúci, vzrušujúci...  

Ak chcete vidieť celý svet na jednom mieste, tak v Európe je veľmi dôstojne a najbohatšie zastúpený práve v Amsterdame.  Ak chcete vidieť celý svet na jednom mieste, rezervujte si letenky do Amsterdamu už dnes.

 

Letenky do Amsterdamu

Letenky do Amsterdamu ponúkajú  množstvo zaujímvavých a jedinečných vecí.  Kanály – grachty, skvelé obrazárne, etnická rôznorodosť, najrozličnejšie prejavy tolerancie a slobody, bicykle, roztancované fasády domov, kvetinový trh, červené uličky, hausbóty, mosty, lofty, pouličná zábava, najrozličnejšie komunity a svetová kuchyňa snáď na všetky spôsoby... a ešte omnoho viac.

Kúpte si letenky do Amsterdamu a priletíte na letisko Schiphol, ktoré sa pravidelne umiestňuje na najvyšších miestach obľúbenosti (a ktoré leží štyri a pol metra pod úrovňou hladiny mora!), a priamo v podzemí – ešte hlbšie pod morom - presadnete na vlak, ktorý vás privezie až do stredu mesta na stanicu Centraal. Rýchle, praktické a pohodlné.

 

Amsterdam ponúka...

letenky do amsterdamuPo ubytovaní  sa nastáva najťažšia časť návštevy – čím začať a čo nevynechať, lebo ponuka Amsterdamu pripomína nekonečný hypermarket.

Takže klasika: Kto tam ešte nebol, mal by asi začať vyhliadkovou plavbou po kanáloch. Veď viete: vy si sedíte a mesto sa promenáduje okolo.

Je to príjemné, lebo sa nemusíte sústrediť na orientáciu, neriešite problémy s dopravou, iba si vychutnávate atmosféru, nečakané situácie alebo si vyberáte kompozície do fotoaparátu.

 

 

Letenky do Amsterdamu tiež ponúkajú jedinečné plavby mestom

letenky do amsterdamuPlavby po kanáloch sú špeciálne v Amsterdame najideálnejším variantom spoznávania. Kým v iných „vodných“ mestách ste väčšinou odkázaní na plavbu po rieke hore-dolu alebo zopár kanálov s mnohými hluchými miestami, brehy amsterdamských kanálov sú doslova nadupané históriou, životom a krásou.

Okrem stoviek romanticko-poetických hausbótov, netuctových ľudí, bizarných cyklistov na tých najneuveriteľnejších vehikloch, senzačných fasád domov,  ktoré to majú občas doslova nahnuté a oválnych vespaciánok – zaujímavých verejných pisoárov, sa o vašu pozornosť usilujú aj relikty slávneho 17. storočia. Vtedy bola zlatá éra Nizozemska, kedy sa po dlhom období vymanilo spod španielskeho (čítaj predovšetkým náboženského) útlaku.

Vďaka mnohým súvislostiam sa práve vtedy Nizozemsko stalo ekonomickým lídrom sveta a aj Amsterdam si naplno užíval nevídanú prosperitu.

 

Historicky bohatý Amsterdam

letenky do amsterdameKeď sa vaša loď plaví najbohatším úsekom výstavného mesta Herengracht, musíte byť unesení eleganciou a veľkoleposťou okolitých reprezentačných sídiel a rezidencií spoločenskej smotánky spred tristo-štyristo rokov. Dodnes sú najviditeľnejšími symbolmi úžasného ekonomického boomu vďaka obchodníckemu talentu, loďstvu, objavom, kolóniám, výnimočným osobnostiam, extrémnej tolerancii a novým komoditám.

Popri tom sa neobyčajne presadilo aj umenie. Senzačné krajinky, portréty a predovšetkým famózna technika šerosvitu vytvorili slávnu nizozemskú školu – Rembrandta, Rubensa, Vermeera, Halsa... Takže, nielen kvôli šerosvitovej ikone Nočná hliadka sa chodí do veľkolepej galérie Rijksmuseum. Osobne tam milujem aj obrazy viac-menej neznámych nizozemských maliarov, na ktorých romanticky a s takmer etnografickou vášňou zaznamenali dobovú atmosféru – napríklad korčuľovanie sa na zamrznutých grachtoch.

Letenky do Amsterdamu - Ak sme už pri galériách, tak iba dvesto metrov od Rijksmusea je Van Gogh Museum. Vyhliadková plavba loďou vám zároveň pomôže pri výbere zaujímavých objektov či zón mesta na podrobnejšie spoznávanie – každá lodná spoločnosť má viac-menej rovnakú prehliadkovú trasu. A tak sa môže stať, že vás k návšteve inšpiruje netradičný tvar budovy múzea NEMO pripomínajúci provu obrovskej lode alebo komplex radnice a susednej STOPERY – hudobného divadla. Z lodí sú veľmi dobre viditeľné aj kostoly Westerkerk (bol v ňom pochovaný Rembrandt) a Zuiderkerk (v ktorom údajne maľoval Nočnú hliadku). V tesnom susedstve kostola Westerkerk je aj Anne Frank Huis. Pred týmto domom, ktorý bol svedkom jedného z najznámejších príbehov holokaustu, stojí stále dlhý rad záujemcov o návštevu tajomného interiéru.

 

Letenky do Amsterdamu vám zaručia dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov

letenky do amsterdamuDo „povinnej jazdy“ Amsterdamom isto patrí aj pešia prechádzka od železničnej stanice Centraal po Damraku (budova Burzy patrí medzi tisíc najdôležitejších budov sveta z pohľadu architektúry) na námestie Dam (Kráľovský palác, Múzeum voskových figurín Madame Toussaud) a ďalej po korze a nákupnej zóne Kalverstraat na známy Kvetinový trh. Odtiaľ ešte kúsok po pešej zóne Leidsestraat po námestie Leidseplein (skvelé art-deco Amerického hotela, aj v interiéroch).

A lákadlom je takisto Red Light District – štvrť červených lámp. Niežeby sa ulice s podobným nasvietením výkladov a náplňou občas nedali vidieť aj inde, ale iba v Amsterdame máte pocit, že tá štvrť je prirodzenou súčasťou mesta a predovšetkým po zotmení je – napriek všetkému a na rozdiel od iných miest – aj takmer až romanticky príťažlivá.

Toto všetko ale aj omnoho viac máte možnosť spoznať, ak si zarezervujete letenky do Amsterdamu

Špeciálne ponuky

Zobraziť všetky

Letenky  -  Letenky Online  -  Lacné letenky -  Víza do Ruska  -  Letenky do Austrálie  -  Letenky do USA  -  Letenky do Kanady  -  Letenky do Thajska  -  Letenky do Dubaja  -  Letenky na Floridu  -  Letenky do Francúzka  -  Letenky do New Yorku  -  Letenky do Paríža  -  Letenky do Amsterdamu  -  Letenky do Anglicka  -  Letenky do Barcelony  -  Letenky do Holandska  -  Letenky do Ríma  -  Letenky do Toronta  -  Letenky do Vancouveru  -  Letenky do Madridu  -  Letenky do Bangkoku  -  Letenky do Sydney  -  Letenky do Bristolu  -  Letenky do Chicaga  -  Letenky do Liverpoolu  -  Letenky do Manchestru  -  Letenky do Nice  -  Letenky do Birminghamu  -  Letenky do Tampy  -  Letenky do Montrealu  -  Letenky do Seatlu  -  Letenky do Calgary  -  Letenky do Austinu  -  Letenky do Denveru